Компанія Facebook прокладає підводний кабель, довжина якого 37 тисяч км — це майже дорівнює довжині екватору Землі (40 075 км). Таким чином Facebook хоче забезпечити 16 країн Африки швидкісним інтернетом.

Про це повідомляє BBC.

Проєкт 2Africa має об'єднати Європу та Близький Схід. Ввести в експлуатацію систему мають до 2024 року. Тоді 2Africa забезпечить «потужний та надійний» інтернет-зв'язок.

Кабель, прокладений мережею Alcatel Nokia Oyj, проходитиме через дно Атлантичного та Індійського океанів, а також Середземного та Червоного моря.

У компанії зазначили, що кабель буде закопаний глибше, ніж попередні системи. Це сприятиме кращому захисту кабелю від пошкоджень.

За даними видання, в Африці 4 із 10 людей мають доступу до інтернету, водночас у середньому у світі 6 із 10 людей мають доступ до інтернету.

Вартість проєкту не розголошується. Разом із Facebook над ними працюють компанії China Mobile, MTN з Південно-Африканської Республіки, Orange зі Франції та Vodafone з Великої Британії. За даними Bloomberg, він може коштувати приблизно 1 млрд доларів.

Поділитись: