З соціальних мереж Facebook та Instagram видалили 2 632 сторінок, груп і профілів за «скоординовану недостовірну поведінку». Вони були пов'язані з Росією, Іраном, Македонією та частково визнаним Косово.

У Facebook зазначили, що не знайшли жодних зв'язків між діями цих сторінок, утім вони використовували подібну тактику, створюючи мережі профілів, які вводять в оману інших про те, ким вони є і чим займаються.

Та додали, що постійно працюють над припиненням таких дій, оскільки не хочуть, аби Facebook використовували для маніпулювання людьми.

Окремо видалили 1907 сторінок, пов'язаних з Росією, які розсилали спам. Частина з них публікувала інформацію, пов'язану з українською політикою, бойовими діями на сході України, «українським патріотизмом», питанням переселенців, українськими військовими, ситуацією в анексованому Криму та корупцією.

На початку січня Facebook вже видаляла 512 груп, сторінок та облікових записів, які брали участь у скоординованій недостовірній поведінці на Facebook та Instagram.

Поділитись: