Соцмережа Facebook ліквідувала мережу фейкових акаунтів, які поширювали пропаганду на користь президента США Дональда Трампа.

Як пише The Verge, профілі «маскувалися» під американців: так, штучний інтелект генерував обличчя для фото в соцмережах.

Facebook повʼязала акаунти з американською медіакомпанією The BL, яка повʼязана з Epoch Media Group. У серпні вперше з'явилась інформація, що Epoch Media Group поширювала пропаганду на підтримку Трампа через соцмережі.

У Facebook повідомили, що облікові записи публікували «з дуже високою частотою» агітацію на підтримку американського президента та були повʼязані з сайтами, що належать BL і The Epoch Times. Обліковими записами та сторінками керували люди у США та Вʼєтнамі.

Зазначається, що Facebook видалив 610 облікових записів, 89 сторінок Facebook, 156 груп і 72 облікових записи Instagram, повʼязані з організацією. Близько 55 мільйонів акаунтів підписались на одну з видалених сторінок у Facebook, а 92 тисячі підписалися принаймні на один із цих облікових записів Instagram. За даними Facebook, організація витратила на рекламу сторінок у соцмережах близько 9,5 мільйонів доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile