ENRU

Facebook запустила у Китаї додаток під іншою назвою для уникнення заборони

Facebook таємно випустила додаток для обміну фотографіями Colorful Balloons. Він з'явився у місцевих онлайн-магазинах ще в травні 2017 року, проте про зв'язки додатку з Facebook стало відомо тільки зараз, пише The New York Times.

У Китаї заблоковані додатки Facebook, WhatsApp і Instagram. Засновник і глава компанії Марк Цукерберг регулярно зустрічався з китайськими політиками, але щоразу отримував відмову.

Цього разу компанія Facebook таємно випустила додаток для обміну фотографіями Colorful Balloons. Він з'явився у місцевих онлайн-магазинах ще в травні 2017 року, проте про зв'язки додатку з Facebook стало відомо тільки зараз, пише The New York Times.

У сервісі не використовується оригінальна назва і логотип Facebook. Colorful Balloons опублікували за допомогою окремої місцевої компанії Youge Internet Technology, яка публічно ніяк не пов'язана з американською соцмережею.

За механікою, зовнішнім виглядом і набором функцій Colorful Balloons майже повністю дублюють Facebook Moments для обміну фотографіями без відправки в соцмережу.

New York Times назвала «безпрецедентним» те, що така велика компанія як Facebook непомітно для всіх і анонімно випустила додаток в Китаї. На думку авторів видання, ця ситуація показує, «в якому розпачі» знаходяться світові компанії після багаторазових спроб зайти на ринок Китаю.

У Facebook не підтвердив і не спростував дані New York Times. У своїй заяві компанія зазначила, що давно заявляла про намір працювати в Китаї і приділяє багато часу, щоб «зрозуміти і дізнатися цю країну». 

Раніше повідомлялося, що Facebook розробив програмне забезпечення для цензури стрічки новин, щоб влада Китаю дозволила соціальній мережі працювати у країні.

Соціальна мережа Facebook заблокована в Китаї з 2009 року через відмову дотримуватися вимог влади цензурувати контент.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram