Фарід Закарія про падіння світових цін на нафту (огляд преси)

default/Фарід Закарія про падіння світових цін на нафту (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«У той час, коли ми спостерігаємо за Ісламською державою та обговорюємо Іран, у світі відбувається більш важлива подія. Ми є свідками історичного падіння цін на нафту - понад 50% менше, ніж за рік. Коли схоже падіння відбулось у 80-і роки – впав Радянський Союз. Що буде тепер? Колишній директор по стратегії у компанії BP Нік Батлер мені сказав: «Зараз довший та глибший період низьких цін на нафту, ніж у кінці 80-х». Чому? Він називає це ідеальним штормом. Пропозиція є величезною, тому що впродовж останнього десятиліття високих цін на нафту у світових виробників був стимул інвестувати велику кількість грошей у пошук нових джерел. Ці зроблені інвестиції триматимуть поставки ще довгі роки», - пише у The Washington Post Фарід Закарія. Екс-директор по стратегії італійської компанії Еnі Леонардо Маджері повідомив Закарія, що наступного року ціни на барель нафти впадуть до 35 доларів.

Девід Патрікаракос у The Daily Beast пояснює чому грецький прем’єр Алексіс Ципрас має всі шанси виграти дострокові вибори. «Йому на користь те, що в лавах опозиції панує хаос. У партії Нова Демократія – новий, неперевірений лідер. Золотий Світанок – це фашисти. ПАСОК - ліво-центристська партія, яка понад 20 років майже безперервно керувала Грецією, може навіть не подолати необхідний парламентський бар’єр. Але більш цікавим (або незрозумілим, залежно від точки зору) є той факт, що повне переродження Ципраса на своїй посаді переконало багатьох греків у тому, що він - не екстреміст, а прагматик. Ципрас скинув маску панєвропейського руху проти методів жорсткої економії та став людиною, яка підписалась на найжорсткіші заходи економії на континенті. Врешті-решт він довів, що є тим, з ким можна мати справу. Безумство, але такою є грецька політика».

«Марін Ле Пен здійснила політичне батьковбивство. У четвер ультраправа партія Національний Фронт проголосувала за виключення Жана-Марі Ле Пена зі своїх лав. Він впродовж десятиліть очолював партію. Таким чином покладено край чотиримісячній сімейній боротьбі, яка на думку експертів могла вбити шанси Марін Ле Пен на президентських виборах 2017 року. Усунення Ле Пена, який десятиліттями очолював антиєвропейську та антиімміграційну партію і передав Марін лідерство у 2011, стало кульмінацією запеклої публічної ворожнечі між батьком та донькою. 87 річний Ле Пен був проти спроб Марін перетворити Національний Фронт у масову партію. Він вважав, що цей крок її знищить», - пише Politico.

The Guardian пише про новий арт-проект англійського художника Бенксі. У курортному містечку Вестон-супер-Мер, що неподалік Брістоля, Бенксі відкрив чорну пародію на парк розваг «Діснейленд» і назвав свій тематичний парк «Дізмолленд». «Бенксі власноруч створив 10 нових робіт, у тому числі аварію Попелюшки у великому палаці. Його відвідувачі можуть побачити перевернуту гарбузову карету, де Попелюшка та коні – мертві, а папараці скажено фотографують місце аварії. Після перегляду кожен відвідувач отримає власне сувенірне фото з місця аварії. Художник сам заплатив за весь проект парку. Його речниця не змогла відповісти, чи планує він отримати прибуток від своїх витрат. Виставка триватиме 36 днів, до 27 вересня. Щодня на сайті проекту продаватимуть 4 тисячі квитків по 3 фунти за кожен».