Міністерство охорони здоров'я разом з профільними асоціаціями працює над політиками, що мають змінити правила існування аптечного ринку та роль фармацевта. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

Ілик вказав, що ідеться про жорсткіші правила регулювання монополізації ринку, обмеження кількості аптек у одній мережі тощо.

Також, за його словами, фармацевтична освіта для топ-менеджера аптеки має бути обов'язковою.

Ще одним ймовірним нововведенням для аптек може стати соціальне навантаження. Наприклад, за наявності 10-20 аптек у своїй мережі, власнику доведеться відкрити аптеку в сільській місцевості.

«Це має бути визначено законодавчо і чітко зафіксовано. Зрозуміло, що бізнес у селі рідко є прибутковим і досягти там фінансових результатів доволі складно», — сказав Ілик.

Для припинення просування більш дорогих препаратів МОЗ розглядає два варіанти: встановити граничний відсоток прибутку аптеки за упаковку ліків залежно від ціни (тобто чим дорожчий засіб, тим меншою на нього буде націнка); встановити чітку оплату послуг фармацевта та кожну продану упаковку ліків.

Раніше Уряд затвердив Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів, який зокрема передбачає продаж антибіотиків лише за рецептом.

Поділитись: