Головною претенденткою на посаду прем’єр-міністра і відповідно лідера правлячої Консервативної партії Великої Британії зараз є міністр внутрішніх справ країни Тереза Мей.

Про це в ефірі Громадського розповів журналіст France 24 Гуллівер Крегг.

«Серед 5 кандидатів фаворитом зараз є Тереза Мей. Вона вже сказала, що хоча виступала проти виходу Британії з ЄС, треба поважати результати референдуму», — сказав журналіст.

За його словами, головним суперником Терези Мей є Майкл Гоув, який брав участь в кампанії за Brexit. Також на посаду британського прем’єра претендують міністр праці і у справах пенсій Стівен Кребб, колишній міністр оборони Ліам Фокс і заступник міністра енергетики Андреа Лідсом.

Минулого тижня колишній прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон оголосив про свою відставку у зв'язку з результатами референдуму, на якому перемогли прихильники виходу з Європейського союзу.

Нагадаємо, 23 червня на референдумі у Великобританії за вихід з ЄС проголосували 52% виборців, це майже 16 з половиною мільйонів громадян; прихильники членства в Євросоюзі набрали 48%.

Рішення Великобританії вийти з ЄС не стане офіційним, поки уряд не застосує статтю 50 Лісабонського договору ЄС, якою встановлено дворічний термін процедури переговорів про вихід Великобританії з ЄС.

28 червня Європарламент ухвалив резолюцію, у якій закликав негайно запустити процедуру виходу Великобританії з ЄС.

Про наслідки виходу Великобританії з ЄС читайте в нашому матеріалі

Поділитись: