Працівники Федерального бюро розслідувань США (ФБР) поскаржилася, що не можуть нормально працювати і забезпечувати безпеку країни через тимчасове припинення роботи уряду.

Асоціація агентів ФБР провела 22 січня прес-конференцію, на якій представники спецслужби наголосили, що відсутність фінансування шкодить не тільки їм та їхнім сім’ям, але й ставить під загрозу ключові операції.

«Нездатність фінансувати ФБР заважає нам виконувати свою роботу, захищати населення нашої країни від злочинців та терористів», — заявив президента асоціації Том О’Коннор, підкресливши, що в цьому питанні йдеться не про політику чи партійність.

Він зазначив, що «шатдаун» заважає проводити розвідувальні та інші операції, платити інформаторам, перекладачам, а також забезпечувати роботу системи допуску до засекреченої інформації.

О’Коннор розповів, що більшість із 13 тисяч працівників ФБР продовжують працювати попри те, що вже другий місяць не отримують зарплати.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

9 січня Дональд Трамп виступив зі зверненням до американської нації на тлі політичної кризи, яка виникла через небажання демократів схвалити виділення 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Трамп пояснив, що стіна на кордоні з Мексикою дуже швидко себе окупить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 10 цифр про два роки президентства Трампа

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи. Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року, не погодившись виділити 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Поділитись: