ФБР проти Дмитра Фірташа: політика чи корупція? (огляд преси)
«Вороги Гілларі Клінтон, які чекають на можливість її дискредитації в боротьбі за Білий Дім, очевидно вхопляться за повідомлення, що один з найбільших благодійників Фонду Клінтона торгує з Іраном і можливо порушує санкції США, накладені на цю країну. Український олігарх Віктор Пінчук підлещується до Клінтонів щонайменше дев’ять років – у Сполучених Штатах, в Альпах та в Україні. На початку цього року його було визнано найбільшим приватним донором Фонду Клінтонів одним із завдань якого є створення «економічних можливостей та зростання», - пише Newsweek. Він отримав з України декларації та документи, які свідчать про серійні поставки компанією Інтерпайп до Ірану у 2011-12 рр., у тому числі рейок для залізниць та труб для нафтогазового сектору. «І залізничний, і нафтогазовий сектори перебувають під санкціями США, що особливо забороняє будь-який контракт з іранською нафтохімічною галуззю на суму понад 1 мільйон доларів». Newsweek повідомляє, що у офісі Пінчука відмовились від коментарів виданню.
«ФБР проти Дмитра Фірташа: політика чи корупція? Мільярдер Дмитро Фірташ очікує суду щодо екстрадиції до США за звинуваченнями у корупції. Бізнесмен називає себе заручником протистояння між Вашингтоном і Москвою. Утім, його лінія захисту має слабкі місця», - наголошує Deutshche Welle. «30 квітня у Відні, де Дмитро Фірташ перебуває під підпискою про невиїзд, відбудеться суд, який дозволить або заборонить його екстрадицію до США. У Сполучених Штатах на Фірташа чекає суд за звинуваченням у корупції. Згідно з матеріалами кримінальної справи, яку розслідували зокрема і спецагенти ФБР, український мільярдер та його спільники отримали дозвіл на видобуток титанових руд в Індії за допомогою хабарів на загальну суму у 18,5 мільйонів доларів. Дмитро Фірташ відкидає всі звинувачення. У розмові з DW бізнесмен заявив, що кримінальна справа проти нього ініційована США, щоби «прибрати його з України». «Багато хто в Україні не хоче, щоб я був в країні. Зокрема, через мою позицію щодо війни. Це було очевидно політичне рішення», - зазначив Фірташ». «Щоправда, аргументи на користь політичної мотивації процесу український мільярдер наводить щоразу інші», - наголошує видання.
Про «іншу Росію» пише британський історик Тімоті Гартон Еш у The Guardian. «Вона представлена вбитим опозиційним політиком Борисом Нємцовим та людьми, які приходять покласти квіти на місце його вбивства, яке вже названо мостом Нємцова. І хоча декого повинне злякати це вбивство та атмосфера залякування, хоробра меншість подвоїла свої зусилля. Опозиціонер та блогер Олексій Навальний прямо обвинувачує путінський режим у смерті Нємцова. Це вбивство активізувало спроби розпорошеної опозиції до об’єдання, включаючи створення нового виборчого союзу між партіями Нємцова та Навального. Але інша Росія також представлена і тими активістами, які планували «марш за мир та свободу». І театральною групою Театр.Doc. І Оленою Немировською – натхненником та керівником нескореної Московської школи політичних наук. І Павлом Дуровим – засновником головної російської соціальної мережі ВКонтакте, який живе за кордоном. І Михайлом Ходорковським – олігархом, який спочатку став політичним в’язнем, а потім борцем у вигнанні за кращу Росію». «Всі ці росіяни можуть сказати – де я там і Росія».
«Ізраїль знижує рівень свого представництва на путінській події з нагоди закінчення Другої Світової війни. Замість делегації на чолі з міністром, Ізраїль пошле свого посла в Москві на 70-у річницю перемоги союзників. Джерела у Єрусалимі пояснюють такий крок із рішенням Росії зняти заборону на продаж ракет Ірану», - повідомляє Haaretz. Офіційний представник повідомив виданню, що замість делегації на чолі з міністром абсорбції Софою Ландвер, Ізраїль буде представлений послом в Росії Доріт Голднер. Газета нагадує, що «частковий бойкот є ударом по Путіну для якого церемонія означає демонстрацію міжнародній спільноті російської сили. Без західних лідерів Путін буде принижений до сидіння у ложі для високих гостей з лідерами таких країн як Узбекистан та Туркменістан. Попри критику з боку Америки, чеський президент Мілош Земан буде в Москві на святі, але він не під на церемонію на Червоній площі».
- Поділитися: