Політика

У США розслідують причетність Росії до викрадення листування Демпартії

Політика/У США розслідують причетність Росії до викрадення листування Демпартії
Зберегти
Вигляд

Федеральна служба безпеки США підтвердила, що буде розслідувати викрадення електронного листування Демократичного національного комітету, який є керівним органом провладної Демпартії.

Про це повідомляє «Радіо свобода» з посиланням на представника демократів у комітеті по справах розвідки Адама Шиффа.

Про можливу причетність Росії чи інших країн до викрадення листування було повідомлено також членів комітету у справах розвідки Палати представників Конгресу. 

«Як стало відомо з новин, сьогодні існує припущення про деяку роль Росії у викраденні електронного листування апарату партії. Це мало прямий вплив на подальше виконання обв’язків головою партії Демократів» — повідомив у ефірі Громадського представник Democrats Abroad Рено Доменіко.

Раніше голова виборчого штабу Клінтон Роббі Мук в інтерв'ю CNN заявив, що російські хакери можуть бути причетні до викрадення електронних листів колишнього держсекретаря США Гілларі Клінтон.

У березні WikiLeaks опублікував пошуковий архів з 30322 електронними листами і прикріпленими до них документами, відправленими й отриманими особистими сервером Клінтон. Це сталося з 30 червня 2010-го по 12 серпня 2014 року, коли вона очолювала Держдепартамент США.

Листування нараховує 50547 сторінок. Воно було оприлюднене на хакерському сайті WikiLeaks.

На початку липня Гілларі Клінтон допитали щодо випадків використання нею приватної електронної пошти під час перебування на посаді. Допит тривав більше трьох годин.

Нагадаємо, Гілларі Клінтон не користувалася виключно особистою електронною поштою під час роботи в Держдепі. Також співробітники Держдепу не зберігали її листування на офіційних серверах відомства, що викликало критику з боку представників Республіканської партії щодо можливого витоку інформації.

Пов`язані новини