Політика

Феміністичний банер на башті Кремля виявився фейком

9 березня, 2017 15:52
Політика/Феміністичний банер на башті Кремля виявився фейком
Зберегти
Вигляд
lead
Частина акції російських феміністок на 8 березня, що полягала у розміщенні на одній з башт московського Кремля банера з текстом «Національна ідея — фемінізм», виявилась фейком.

Частина акції російських феміністок на 8 березня, що полягала у розміщенні на одній з башт московського Кремля банера з текстом «Національна ідея — фемінізм», виявилась фейком. Про це заявив військовий комендант Кремля Сєргєй Хлєбніков, повідомляє «Эхо Москвы».

Він заявив, що саме фотографія із кремлівською баштою є монтажем, інші ж — правдиві.

«Я вас розчарую: ніякого банера на башті не було, це фотомонтаж. І це на совісті тих людей, хто це зробив. Все інше, що показують на фотографії, це правда. Вона належно охороняється», — сказав Хлебніков.

За його словами, учасниці акції купили квитки на вході в Кремль, як звичайні громадяни. Вони пройшли невеликою групою, одягнені в хустки і шарфи, які використовували потім як плакатну поверхню.

Він також зазначив, що вхід до кутньої башти Кремля, на якій нібито повісили банер, закритий.

«Всередині там дислокуються підрозділи президентського полку. Це те ж саме, що і будь-яка військова частина — туди прохід, як і до будь-якої військової частини, обмежений. Ні, залазити на цю башту не можна, не слід, оскільки це небезпечно», — розповів військовий комендант Кремля.

Російська феміністка Лєда Гаріна, яка брала участь у підготовці акції, заявила в мережі Facebook, що банер «Національна ідея — фемінізм» готувала окрема група активісток, і тому стосовно такої фотографії ні в кого не виникло питань.

«До нас надійшла документація, разом з іншими фотографіями, де зображені ми. Деяких було затримано, деякі спокійно пішли. Ми додали матеріал до загальної розсилки. Припускаємо, що надісланий матеріал був фотомонтажем, але це ніяк не скасовує того, що ми згодні з його змістом. Нам дуже шкода, що ми не так технічно підковані, щоб побачити різницю між фейковими кадрами і справжніми, і що, можливо, ми ввели цим в оману ЗМІ», — написала Гаріна.

Вона також додала, що воліла б, аби такі банери насправді висіли на всіх баштах Кремля.

Як зазначила у Facebook учасниця справжньої частини акції Єкатєріна Нєнашева, подібний фотомонтаж є абсолютно неприпустимим.

«Мені боляче зараз за російський арт-активізм і феміністську спільноту, оскільки фотографія на Арсенальній башті дійсно виявилась фотошопом. Але також я вважаю абсолютно непрофесійним і недопустимим такий підхід до роботи, у всякому випадку, якщо використання фотошопа ніяк не концептуалізовано відпочатку», — написала вона.

Російська публіцистка Белла Рапопорт висловила у Facebook переконання, що геть не важливо, чи відбулась така акція насправді, оскільки це — художня акція, а тому може бути оформлена в залежності від бажання авторок.

«Ті, хто зараз люто викриває акцію, просто прикривають цим своє несприйняття фемінізму і феміністських ідей, і намагаються привласнити дискурс і перевести розмову з дійсно важливих проблем», — підкреслила Рапопорт.

Раніше повідомлялося, що російські феміністки провели з нагоди Міжнародного жіночого дня акцію в Кремлі та вивісили на його стінах плакати.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини