Фермери Молдови вимагають заборонити ввозити соняшник з України. У владі стверджують, що такого імпорту взагалі немає

У Молдові фермери скаржаться, що продають соняшник за ціною нижче від собівартості, тому просять заборонити імпорт дешевшої агропродукції з України. Водночас у Мінсільгоспі країни стверджують, що не зафіксували такого імпорту.

Про це пише місцеве видання NewsMaker.

Асоціація сільгоспвиробників Молдови «Сила фермерів» заявила про різке зниження ціни на соняшник. Так, за її даними, протягом останнього тижня ціни на цю агропродукцію впали на два леї (0,43 долара), тобто зараз трейдери закуповують соняшник по 5,5 леїв (1,18 долара) за кг.

В асоціації припускають, що падіння цін пов’язане з компанією Transoil, яка займається перероблюванням соняшнику та експортом зернових. Фермери пояснюють, що компанія планує завезти до Молдови велику партію соняшнику з України, який коштує дешевше, ніж на молдовському ринку.

Виконавчий директор асоціації Олександр Слусар розповів, що цього тижня відбулися зустрічі з представниками Міністерства сільського господарства та трейдерами, де фермери запропонували заборонити ввезення українського соняшнику до кінця 2023 року. Він додав, що до Молдови вже завезли дев'ять вагонів цієї агропродукції.

За оцінкою «Сили фермерів», цьогоріч у країні зберуть приблизно 700 тисяч тонн соняшнику. В асоціації стверджують: якщо влада не вживе заходів, це може призвести до банкрутства фермерів.

У Мінсільгоспі NewsMaker повідомили, що відомство «не встановлює ціни, а розробляє економічні політики, засновані на принципах ринкової економіки».

Держсекретар міністерства Василь Шарбан спростував заяви щодо імпорту до Молдови соняшнику з України. Він пояснив, що міністерство не зафіксувало постачання, про яке говорять фермери.

«Ми моніторимо ситуацію і не хочемо, щоб вони (молдавські фермери — ред.) збанкрутували. Але ситуація така, якою є. І забороняти імпорт, якого немає — це дурість», — наголосив держсекретар.