З 4 по 6 серпня на мистецькому хуторі «Обирок» на Чернігівщині відбудеться перший в Україні фестиваль африканської культури «Мама Африка».

Головна концепція програми — презентувати Африку та її культуру, як традиційну, так і сучасну. Крім того, організатори хочуть розвинути тему співтворчості та комунікації африканців із українцями.

Ведучим фестивалю стане шоумен та соліст гурту «The Вйо» Мирослав Кувалдін. Музична програма буде різноманітною — від hip-hop вечірки нігерійців Very the Jerry до циркового перформансу від фокусника Селе з Кот д’Івуару.

Промофото фестивалю «Mama Africa Fest»

Крім музики, на гостей чекають театральні вистави, документальні фільми з дискусіями за участю африканських послів та представників різних країн, показ африканської моди, майстер-класи з танців, барабанне коло, матч із футболу і багато іншого.

Окремою локацією буде африканський ярмарок. Там можна буде продегустувати екзотичну їжу з різних країн — від сарани та змій до ефіопської кави та марокканського чаю. 

Промофото фестивалю «Mama Africa Fest»

 14 липня відбудеться промо-подія фестивалю — спеціальний показ мод від ганійської модельєрки Ріти, який організовує Mama Africa Fest. Більше інформації про подію шукайте тут

  Катерина Мізіна, співорганізаторка фестивалю «Мама Африка»

«Наша ціль — познайомити українців із Африкою. З африканцями. Бо всіх же, знаєте, до мурашок інколи цікавить цей континент, все це розмаїття цивілізацій, мов, смаків і звуків.

Але, побувавши в Африці, я зрозуміла, як мало ми про неї знаємо, як сильно узагальнюємо, як упереджено інколи ставимося. А що найважливіше, я побачила, працюючи над фестом, що Африка значно ближче, ніж нам здається.

Протягом кількох місяців роботи над фестом я познайомилася з сотнями африканців, що живуть в Україні. І це неймовірно цікаві люди – носії таких різних культур. Але наступним відкриттям було те, що навіть ті африканці, що живуть чи вчаться тут, майже не спілкуються з українцями. Вони збираються в своїх ком'юніті, організовують свої арфиканські вечірки, зустрічі, конкурси краси, але майже не комунікують з нами. І причина переважно в нас самих: українці не аж надто привітні до темношкірих чужинців, «бо вони інші, якою ж мовою з ними говорити».

Українці надто мало мандрують і знають світ, тому ми вирішили привезти і створити абсолютну Африку тут, в Україні, на Чернігівщині. Саме тому всі артисти, всі майстри та кухарі на ярмарку будуть виключно африканці. Наразі в програмі будуть представники 16 країн Африки, які дадуть нам скуштувати нові смаки, звуки, рухи та почути щось, що ми так хотіли би знати про цей загадковий континент.

В програмі будуть виступи музичних гуртів та виконавців від етно й джазу до реггі та хіп-хопу, відбудуться майстер-класи з африканських танців та ритмів, перший і абсолютно унікальний африканський ярмарок, де можна буде скуштувати африканську вуличну їжу, придбати народний одяг чи зробити афрокосички та малюнок хною. Це буде свято африканської культури, на яке приїдуть і мандрівники-волоцюги, і дипломати, але всі з ціллю познайомитися та полюбити Африку».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: