Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити фігуранту «болотної справи» Ярославу Бєлоусову 12,5 тисячі євро в якості компенсації за порушення чотирьох статей Європейської конвенції про захист прав людини щодо нього.

Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ. 

Суд встановив порушення наступних статей Конвенції про захист прав людини: статті 3 («Заборона катування»), статті 5 («Право на свободу та особисту недоторканність»), статті 6 («Право на справедливий судовий розгляд») і статті 11 («Свобода зібрань і об'єднань »).

Ярослава Бєлоусова затримали через місяць після зіткнень на Болотній площі 6 травня 2012 року. За версією слідства, він кидав каміння в поліцейських і брав участь у прориві поліцейського оточення.

У лютому 2014 року він був засуджений на два з половиною роки ув'язнення; згодом термін зменшили на три місяці. У вересні 2014 року він вийшов на свободу.

У своїх скаргах Бєлоусов назвав рішення про свій арешт необгрунтованим і таким, що порушує статтю 5 Конвенції, яка гарантує право на свободу і безпеку. Також він вказував на порушення статті 3, яка забороняє тортури, через умови попереднього ув'язнення та утримання в металевій клітці або прозорому боксі під час слухань в російському суді.  

Згідно з постановою ЄСПЛ, Росія повинна буде протягом трьох місяців з дня набрання постановою законної сили виплатити Белоусову компенсацію. 

Поділитись: