Засудженого в анексованому Криму фігуранта «справи українських диверсантів» Геннадія Лимешка етапували до Ставропольського краю.

Засудженого в анексованому Криму фігуранта «справи українських диверсантів» Геннадія Лимешка етапували до Ставропольського краю.

Про це повідомила дружина Лимешка Ірина у Facebook.

Вона розповіла, що наразі її чоловік перебуває у виправній колонії №6, що розташована на хуторі Дедимкіно Ставропольського краю.

«Я вже готую прохання до українського консула в Ростові-на-Дону , щоб зустрівся з ним та перевірив його умови перебування в колонії! Також звернуся до Міністерства закордонних справ України про надання чоловіку адвоката, який би навідував його в колонії та тримав зв'язок з сім'єю!», — написала Ірина Лимешко.

Етапування Геннадія Лимешка до Ставропольського краю підтвердив журналіст «Радио Свобода» Антон Наумлюк.

9 серпня повідомлялося, що Лимешка етапували з анексованого Криму до Росії.

Нагадаємо, суд в анексованому Криму засудив українця Геннадія Лимешка до 8 років колонії. Російські спецслужби звинуватили Лимешка у нібито підготовці диверсій.

15 серпня 2017 року стало відомо, що на території анексованого  Криму ФСБ затримала українця Геннадія Лимешка, 1992 року народження.  

За легендою ФСБ, 9 серпня Лимешко приїхав до окупованого Криму нібито аби скоїти низку диверсій. 

Держприкордонслужба України підтвердила, що затриманий ФСБ українець перетнув адмінмежу з Кримом 9 серпня. Водночас прикордонники наголосили, що заборонених предметів у нього при собі не було. Речник ДПСУ зауважив, що називати Лимешка  «диверсантом» або  «працівником спецслужб» підстав немає.

ФСБ Росії заявила, що Лимешко нібито працював на Службу безпеки Укпаїни. 

СБУ назвала затримання нібито причетного до української спецслужби людини «провокацією». Генштаб Збройних сил України заявив, що Лимешко проходив військову службу в одному з підрозділів Сухопутних військ з листопада 2016 по травень 2017 року і був звільнений через систематичні порушення дисципліни за статтею «Службова невідповідність».

Справу Лимешка відносять до «справи українських диверсантів».

У цілому, у «справі українських диверсантів» у Криму звинувачені: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Володимир Дудка, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Гліб Шаблій, Олексій Стогній, Геннадій Лимешко, Анна Сухоносова, Дмитро Долгополов.

У цих справах правозахисники зафіксували незаконні методи ведення слідства і застосування тортур для отримання зізнань.

Поділитись: