Життя

Фігурантам справи «26 лютого» зачитали обвинувачення

Життя/Фігурантам справи «26 лютого» зачитали обвинувачення
Зберегти
Вигляд

У Сімферополі 15 січня відбулося засідання у справі учасників акції в Сімферополі 26 лютого 2014 року, передає видання Крим.Реалії.

Фігурантам – Ахтему Чийгозу, Мустафі Дегерменджі та Алі Асанову так званий прокурор анексованого Криму Наталія Поклонська зачитала обвинувачення.

До цього суд відхилив клопотання адвокатів про трансляцію засідання в сусідні зали через неможливість бути присутнім на процесі представникам ЗМІ та всім охочим.

Суд також заборонив фото- і відеозапис під час процесу. За словами адвоката, Поклонська наполягала на закритості судових засідань.

Біля будівлі суду, де проходило засідання, було затримано кримськотатарського журналіста Заїра Акадирова.

За інформацією адвоката Еміля Курбедінова, журналіст прийшов до суду у якості слухача. При затриманні пред'явив документи, що було зафіксовано на камеру.

«Мене затримали в будівлі суду, почали говорити, що я нібито незаконно знімав, робив позначки в своєму телефоні і попросили пройти в центр з протидії екстремізму. Я був проти затримання. У мене хотіли вихопити паспорт, я його не став віддавати в руки. Після цього капітан поліції підкликав «Беркут», мене схопили за руки і повели в машину. Попередили, щоб не пручався, інакше надінуть наручники і відправлять у підвал», – зазначив Заїр Акадиров.

«У райвідділі мене запитували, чим я займаюся, де живу, що і куди пишу і для чого я це роблю. Це назвали «пояснювальна». Попросили вивернути кишені, забрали те, що в них було, щоправда, потім повернули. Зробили копію паспорта і відпустили», – додав він.

Пов`язані новини