Загалом фігурантами справи «Народна рада Бессарабії» було четверо осіб. Про це в ефірі Громадського повідомила керівник громадської організації «Одеська правозахисна група» Надія Мельниченко.

«Четвертим був Сергій Загорюк - людина, яка буквально відразу після їх арешту, пішов на угоду зі слідством і дав свідчення», - сказала вона.

З її слів, свідченнях щодо інших трьох фігурантів - Артем Бузіла, Віталій Діденко та Олена Гліщинска - будувалися на показах першого фігуранта, який за свої свідчення отримав термін, не пов'язаний з позбавленням волі.

«Першим після Сергій був засуджений Віталій Дідедко, який отримав три роки обмеження волі. Слідом за ним був засуджений Артем Бузіла, який теж отримав три роки обмеження волі, але відбув покарання в СІЗО - день за чотири. У березні цього року він був звільнений і наразі він перебуває в Москві», - сказала Мельниченко.

З її слів, Олена Гліщинска - єдина з цієї групи, яка не засуджена, справу проти неї не закрили.

«Вчора їй була відмінена міра запобіжного заходу, оскільки статті, які їй інкримінують - 110 «сепаратизм» і 111 «держзрада» - передбачають міру запобіжного заходу утримання під вартою. Після відміни міри запобіжного заходу, її відправили у Київ, де вона чекала обміну», - додала Мельниченко.

За словами голови СБУ Василя Грицака, так звана «Народна рада Бессарабії» була частиною плану дестабілізації, який російські спецслужби почали реалізовувати рік тому.

Нагадаємо, сьогодні в Україну повернулися засуджені в РФ українці Геннадій Афанасьєв та Юрій Солошенко. В Росії їх ймовірно поміняли на Олену Гліщинську та Валерія Діденко.

Гліщинська, громадянка України, звинувачується за статтею 110 Кримінального кодексу за підготовку та участь в організації оголошенні автономії Бессарабії.

Діденко — проросійський журналіст з Одеси, який утримувався під вартою за цією ж статтею. Звинувачувався в сепаратизмі та створенні «Бессарабської народної ради». 

Поділитись: