УКРАЇНА

Фігурантів «ялтинської справи Хізб ут-Тахрір» вимагали помістити до підслідного ФСБ ізолятора — адвокат

24 січня, 2018 21:29
УКРАЇНА/Фігурантів «ялтинської справи Хізб ут-Тахрір» вимагали помістити до підслідного ФСБ ізолятора — адвокат
Зберегти
Вигляд
На суді у Ростові прокурори просили відправити частину фігурантів «ялтинської справи Хізб ут-Тахрір» до СІЗО, яке підслідне ФСБ.

На суді у Ростові прокурори просили відправити частину фігурантів «ялтинської справи Хізб ут-Тахрір» до СІЗО, яке підслідне ФСБ.

Про це в ефірі Громадське.Крим повідомив адвокат Едем Семедляєв.

«Хлопців у порушення міжнародного законодавства доставили в Ростов. Вони перебували в СІЗО №1. Але суд оголосив постанову, з якої стало відомо, що прокурор просив перевести Мусліма Алієва та Еміра-Усеїна Куку до СІЗО №4. Це СІЗО, де утримуються люди, підслідні ФСБ», — сказав адвокат.

За словами Семедляєва, захист просив для фігурантів справи виключити зі справи не пов’язані з нею документи, а також просив провести виїзне засідання у Криму. Обидва клопотання адвокатів суд відхилив.

«Усі просили, аби суд був в Криму, і військові суди таке практикують. Аргументували тим, що родичам важко приїхати в Ростов».

Адвокат також додав, що сфабрикована кримінальна справа, за якою судять українців, налічує 19 томів.

Як повідомлялося, сторона захисту українців Мусліма Алієва, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова, затриманих на території анексованого Криму за сфабрикованими обвинуваченнями у терористичній діяльності просила перенести слухання суду з Ростову до Криму.

Раніше МЗС України висловило протест проти незаконного переміщення кількох українців з Криму до Росії.

Фігуранти «ялтинської справи Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров і Рефат Алімов перебувають під вартою після того, як їх затримали в Краснокам'янці 18 квітня 2016 року.

Перших чотирьох обвинувачених «справи» заарештували 11 лютого 2016 року. Серед них — член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, житель Алушти Муслім Алієв та житель села Краснокам'янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Пов`язані новини