ENRU

Фігурантів подвійного вбивства у Нікополі не доставили до суду та не забезпечили відеозв'язок

Засідання у справі подвійного вбивства у Нікополі у лютому 2016-го, унаслідок якого загинули двоє молодих людей Ілля Боднар та Різван Тапаєв, перенесли на 13 червня.

Обвинувачених Романа Жмурка та Дениса Подоляка не доставили до суду і не забезпечили з ними відеозв'язок, повідомляє журналістка Громадського.

Водночас на засідання доставили брата загиблого Різвана Султана Тапаєва, який мав давати свідчення. Термін тримання під вартою обвинувачених спливає 19 червня.

Попередньо були допитані два свідки, один — понятий, що був присутній під час вилучення правоохоронцями у Романа Жмурка зброї 10 лютого 2016. А також свідок бійки, що сталася 31 січня 2016 року між двома угрупованнями.

За версією слідства, саме ця бійка і слугувала причиною конфлікту, який став причиною вчинення злочину.

Також суд допитав брата вбитого Різвана — Аслана, який після смерті батька 30 листопада 2017 від вибуху гранати, отримав статус потерпілого у цій справі.

Водночас суд наголосив на тому, що родичів загиблого третього обвинуваченого Сергія Вороновського можуть визнати потерпілими тільки у випадку надходження від них відповідної заяви. Наразі такий документ до суду не надходив. Прокуратура планує допитати ще близько 10 свідків у цій справі, серед яких і Ян Яцишин, котрий за інформацією джерел прокуратури нині перебуває у розшуку в іншій кримінальній справі.

Нагадаємо, 10 лютого 2016 року у автомобілі Geely Emgrand було вбито двох чоловіків Різвана Тапаєва та Іллю Боднара. Поліція затримала трьох осіб, підозрюваних у скоєнні злочину — Дениса Подоляка, Романа Жмурко та Сергія Вороновського.
30 листопада 2017 року в Нікопольскому суді, під час 21-го судового засідання, батько одного із загиблих Руслан Тапаєв підірвав дві гранати. Сам чоловік та один обвинувачений — Сергій Вороновський загинули. 10 людей госпіталізували.