Фільм данського режисера про хлопчика з Донбасу «Віддалений гавкіт собак» увійшов до короткого списку кінопремії «Оскар». Стрічка стала однією з 15 претендентів на перемогу в номінації «Кращий документальний повнометражний фільм».

«Тепер ми у списку 15 найкращих документалок світу. У січні назвуть п’ятірку номінантів Пліч-о-пліч з нами тааакі неймовірні конкуренти, що аж дух перехоплює…», — написав у Faсebook асистент режисера фільму Азад Сафаров.

Відпочатку на цю номінацію подалися 166 фільмів. П’ятірку основних номінантів оголосять у січні 2019 року — за місяць до церемонії «Оскар» у Лос-Анджелесі.

Разом з фільмом про Донбас до шорт-листа також увійшли документальні стрічки: «На її плечах», «RBG», «Чи будеш моїм сусідом?», «Злочин+кара» тощо.

Документальний фільм «The Distant Barking of Dogs» дансько-шведсько-фінського виробництва розповідає історію 10-річного хлопчика Олега з Донбасу, який живе біля лінії фронту. Його знімали в селі Гнутове Донецької області з 2015 по 2017 рік. Село Гнутове поблизу Маріуполя перебуває під контролем України, але регулярно потрапляє під обстріли.

У 2017 році фільм The Distant Barking of Dogs переміг на Фестивалі документального кіно в Амстердамі.

У лютому цього року фільм переміг у номінації «Найкращий документальний фільм» на фестивалі у Швеції.

Фільм українського режисера Лозниці «Донбас» не увійшов до шорт-листа премії «Оскар».

Церемонія вручення кінопремії «Оскар» відбудеться 24 лютого в Лос-Анджелесі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Рівність, кришталева арка та приз за найкоротшу промову: 5 фактів про «Оскар»-2018

Поділитись: