Financial Times: Росія може використати ядерну зброю в Україні (огляд преси)

default/Financial Times: Росія може використати ядерну зброю в Україні (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

Репортаж про поляка, який воює за самопроголошену ДНР зробив польський телеканал TVP. Вперше про нього написав британець Грем Філіпс, який працює на російські телеканали, і опублікував у своєму твітері фото його паспорта. Польські телевізійники спробували знайти знайомих та родичів Даріуша, як звати цього найманця - однак це виявилося не так просто. Все, що вдалося з'ясувати журналістам - поляк раніше працював в Англії і не має тісних зв'язків із родиною. На думку експертів, яких цитують польські журналісти - це типовий портрет найманця.

Білоруський загін на Сході України - таким є заголовок статті на сайті російської служби BBC. Попри погрози КДБ цієї країни притягти до кримінальної відповідальності білорусів, які воюють на боці будь-якої зі сторін в українському конфлікті, відомо про участь у бойових діях на Донбасі громадян цієї країни. Це, зокрема, Наталія Красовська, "борисовська снайперша", яка на початку травня приїхала на Донбас "вбивати ворогів" на боці сепаратистів. Вона загинула в середині вересня, її поховали на Савур-Могилі. Відомо також і про загін "Пагоня" – кілька десятків молодих людей, які пройшли військову підготовку на Волині з метою приєднатися до добровольчих батальйонів "Айдар", "Азов" та "Донбас" - про це повідомив Ігор Гузь, заступник голови обласної ради Волинської області. Завершило підготовку 10 людей - багатьох не взяли з підозри, що вони мають зв'язки з білоруськими спецслужбами, інші відсіялись самі - через страх потрапити під "ковпак" КДБ. Згадує автор статті і про білоруса Михайла Жизневського - одного з перших героїв "Небесної сотні".

Росія може використати ядерну зброю в Україні - пише видання Financial Times. Журналіст цитує експертів, із якими він спілкувався: зокрема, Дмітрій Тренін із Московського центру "Карнегі", вважає, що якщо західна підтримка України розізлить Росію, то та може здійснити повномасштабне вторгнення і навіть застосувати ядерну зброю. За словами автора статті, про подібний сценарій йому розповідав і один із польських посадовців. Поляки побоюються, що Росія може застосувати ракети з ядерними боєголовками. 
Автор також цитує німецьких експертів, які підрахували, що на території України в останні місяці загинули від 500 до 3000 російських солдатів.

Washington Post у редакційній статті пише, що санкції знімати з Росії поки рано. Дехто на Заході вже радіє, що на Сході України "деескалація". Але насправді там гинуть люди, близько 1000 полонених, система нагадує "військовий комунізм". Європа з полегшенням зітхнула, що Путін поки не йде захоплювати інші території чи прокладати коридор в Крим, але він досяг майже всіх своїх цілей: відхопив Крим, створив зону нестабільності на Донбасі, змусив ЄС та Україну відкласти застосування Угоди про асоціацію, скинув українську економіку у прірву. В будь-який момент Росія може відновити наступ. Захід уже говорить про зняття санкцій, але не висуває вимог Росії, за яких це може бути зроблено. Такими вимогами мусять бути виведення з України всіх російських військових і техніки, контроль кордону. Обама і Меркель мають озвучити ці вимоги, інакше Путін піде далі, заохочений попередніми успіхами.

Українські політики у смітниках - це тема статті у британській The Daily Telegraph. "Зараз не найкращий час для того, щоби бути політиком в Україні", - починає автор Роланд Оліфант. "Війна на Сході ніяк не закінчиться, незважаючи на "перемир'я". Зима наближається, а разом з нею страхи про нову газову війну з Росією. А з урахуванням того, що за кілька тижнів парламентські вибори, "дореволюційні" депутати дедалі нервовіше тримаються за свої крісла. Гірше того - у них є ще й високі шанси опинитися у контейнері для сміття". Журналіст розповідає про випадки, коли дискредитованих політиків у різних містах України кидали до сміттєвих баків. Через сім місяців після втечі Януковича корупція та політична культура збагачення за рахунок народу в Україні залишається глибоко вкоріненими. Тож народ дедалі частіше вдається до самосуду. Як сказав в інтерв'ю кореспонденту один із членів "Правого сектору" - руху, який найактивніше займається "смітниковою люстрацією", - "нам не довелося б цього робити, якби влада виконувала свої обов'язки і розслідувала справи проти цих людей у суді".