Війна

Фінляндія готова відправити своїх миротворців на Донбас

19 лютого, 2018 12:26
Війна/Фінляндія готова відправити своїх миротворців на Донбас
Зберегти
Вигляд
Фінляндія готова взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі

За словами фінського президента Саулі Нііністе, Фінляндія повинна брати участь в миротворчій місії ООН на Донбас.

Про це він заявив під час зустрічі з журналістами на безпековій конференції у Мюнхені, повідомляє видання Yle.

Нііністе вважає, що конфлікт на Донбасі є найсерйознішою проблемою в Європі і, якщо є можливість її вирішити — Фінляндія повинна взяти в цьому участь.

Видання зазначає, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен запропонував у миротворчій місії брати участь країнам, що не входять в НАТО. Зокрема, він назвав Фінляндію, Швецію та Австрію.

Коментуючи цю заяву Нііністе зазначив, що важко було б зібрати 20 тисяч миротворців із такої маленької кількості країн. Втім, він вітає всі можливі пропозиції щодо врегулювання української кризи.

Раніше президент Білорусі Александр Лукашенко заявив, що його країна готова відправити миротворців на Донбас, однак при домовленості між Порошенком та Путіним.

17 лютого міністр оборони Швеції Пітер Хултквіст заявив, що його країна готова надати свої війська для миротворчої місії ООН на Донбасі, якщо на це погодяться Росія і Захід.

Президент Порошенко заявив — Україна готова до переговорів про впровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Втім, для цього, за його словами, треба лише «дотиснути Росію».

У звіті експерта ООН йшлося, що організація має розглянути залучення 20 тисяч миротворців з країн, які не є членами НАТО та ще 4 тисячі поліцейських, які б допомогли врегулювати конфлікт на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Куртом Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили»

/Марина Балан

Пов`язані новини