Українського олігарха Дмитра Фірташа можуть екстрадувати в США вже на початку липня, якщо Верховний суд Австрії підтвердить рішення про екстрадицію.

Про це в листі до федерального судді США написав адвокат Фірташа Ден Вебб, повідомляє NBC News.

Питання про екстрадицію Фірташа до США Верховний суд Австрії розгляне 25 червня.

«Хоча неможливо впевнено передбачити, австрійські юристи містера Фірташа вважають, що за нинішніх обставин він може бути екстрадований на першому тижні липня», — йдеться в листі.

Також Вебб зазначив, що просить суд США зняти обвинувачення з Фірташа.

Нагадаємо, олігарха заарештували в Австрії в березні 2014 року за звинуваченням у підкупі індійських чиновників з метою отримати вигідну угоду на видобуток титану для постачання компанії Boeing. Під заставу у 174 мільйони доларів Фірташ вийшов на волю, і з того часу намагається оскаржити рішення австрійського суду про свою екстрадицію до США. 21 лютого 2018 року Фірташа знову заарештували після того, як суд задовольнив скаргу прокуратури про екстрадицію олігарха в США.

Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

/Олександр Стебницький

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile