Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило суверенний рейтинг Великобританії знижений з АА+ до АА, йдеться в офіційному повідомленні агентства.

При цьому агентство оголосило негативний прогноз на подальшу зміну рейтингу. Fitch вказує, що підсумки референдуму 23 червня матимуть негативний вплив на економіку Великобританії, фінансову систему країни і політичну стабільність.

На думку експертів, підсумки референдуму позначаться на скороченні темпів зростання ВВП і зміні інвестиційного клімату. Fitch вказав, що при невизначеності наслідків негативного ефекту від Brexit ВВП в 2016 році зросте на 1,6% в порівнянні з попереднім прогнозом в 1,9%, в 2017 році - 0,9%, в 2018 році - 0,9%.

У середньостроковій перспективі економічне зростання також буде меншим прогнозованого через менш вигідні умови експорту в країни ЄС, зниження рівня міграції і зменшення прямих інвестицій з-за кордону, відзначає Fitch.

При цьому підкреслюється, що ситуація в середньостроковій перспективі буде багато в чому залежати від майбутньої торгової угоди між Великобританією і Євросоюзом.

Вплинуть на подальший економічний розвиток також відставка прем'єр-міністра Девіда Камерона, а також ситуація в Шотландії, керівництво якої попередило про можливий новий референдум щодо незалежності цієї області.

Рішення Великобританії вийти з ЄС не стане офіційним, поки уряд не застосує статтю 50 Лісабонського договору ЄС, якою встановлено дворічний термін процедури переговорів про вихід Великобританії з ЄС.

У вівторок Європарламент проголосував за негайний вихід Великобританії з ЄС.

Поділитись: