Фітнес-додаток Polar викриває місцеперебування людей, які працюють на військових базах, у розвідці, посольствах та деяких секретних об’єктах по всьому світу.

Фітнес-додаток Polar викриває місцеперебування людей, які працюють на військових базах, у розвідці, посольствах та деяких секретних об’єктах по всьому світу.

Про це йдеться в розслідуванні міжнародної групи слідчих Bellingcat та данської платформи журналістів De Correspondent.

Компанія, яка відома розробкою першого у світі бездротового моніторингу серцебиття людини, має веб-сайт Polar Flow, де користувачі додатку Polar можуть ділитися результатами своїх фітнес-занять.

У порівнянні з іншими схожими додатками для фітнесу, як Garmin або Strava, додаток Polar оприлюднює більше особистої інформації користувача, яка перебуває у більш вільному доступі, «що створює потенційну загрозу».


Фото:Bellingcat

Відтак, додаток Polar окрім індивідуальних сесій користувача, які показуються на мапі, оприлюднює також і місцеперебування людини та її будинок. Будь-хто, клікнувши на профіль користувача, може побачити, в яких саме місцях людина займалася спортом, таким чином дуже легко її відстежити.

Зазначається, що люди зазвичай вмикають додатки при виході з будинку, таким чином несвідомо відмічаючи свій будинок на карті. Визначити особу також легко, адже люди зазвичай вказують свої повні імена у профілях, або користуються додатком через Facebook.

Так, аби відстежити активність співробітників секретних об’єктів, достатньо знайти на карті, наприклад, військову базу, обрати профіль будь-якого користувача та отримати інформацію про те, де ще ця людина тренується та які вправи робить.

Лише за кілька кліків дослідники визначили, що офіцер авіабази, де міститься ядерна зброя, робить пробіжки зранку. Він мешкає неподалік цієї бази та вибігає з будинку вранці. Його улюблений маршрут пролягає через ліс та завершується іноді біля автостоянки. У профілі в додатку він зазначив своє повне ім’я.

За допомогою цього додатку дослідники відстежили місцеперебування військових на базах, де міститься ядерна зброя, маршрути розвідників, місцезнаходження людей, які працюють на ФБР, американців у Зеленій зоні в Багдаді, російських військових в анексованому Криму, військових у Гуантанамо та на кордоні з Північною Кореєю тощо.

«Не потрібно володіти хорошою уявою, щоб побачити, як ця інформація може бути використана небезпечним чином екстремістами або державними розвідувальними службами», — застерегли автори дослідження.

Раніше американська компанія-виробник спортивного одягу та харчування Under Armour Inc повідомила про викрадення даних близько 150 мільйонів користувачів її мобільного додатку MyFitnessPal.

Раніше карта активності The Global Heat Map, складена компанією Strava на підставі даних фітнес-трекерів, розкрила місцезнаходження військових баз США за кордоном.

Поділитись: