Фольклорний гурт «Дивина» заснували 20 років тому в Донецькому національному університеті. Через бойові дії на Донеччині учасниці колективу переїхали до Києва. Зараз у гурті співають п'ятеро. У їхньому репертуарі близько 300 унікальних українських пісень, значна частина —  фольклор сіл та містечок на Донеччині. На різдвяні свята «Дивину» чекають та запрошують колядувати, вони адаптують свої колядки під конкретну сім'ю, її господарів.

Учасниці «Дивини» Юлія та Серафіма розповідають, що до вибору колядок та щедрівок ставляться дуже відповідально. Вони намагаються передати свої знання молодшим, аби ті не обмежувалися «Коляд коляд колядницею» чи «Щедриком ведриком», і щоб колядування не перетворювалося на збирання грошей по квартира, як це часто буває у великих містах.

А от родина Марії Симчич уже третій рік самостійно придумує сценарії до вертепу та ходять до своїх рідних, друзів та сусідів. Грають усі — батько, мама та троє дітей. Наймолодшому Марку — 5 років. Щороку вони придумують нові костюми, нові образи та сюжетні лінії. Для них це не глибоке дослідження спадщини, а ще одна щаслива родинна традиція, яка живе навіть у мегаполісі.

Чи існують різдвяні традиції у великому місті, хто береже їх і розвиває, та як вони трансформуються — в репортажі Громадського.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Коляда з «Дивиною»: як переселенки з Донбасу вітали киян із Різдвом (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: