УКРАЇНА

ФОП з 1 січня платитимуть соцвнески навіть за відсутності прибутку

30 грудня, 2016 10:10
УКРАЇНА/ФОП з 1 січня платитимуть соцвнески навіть за відсутності прибутку
Зберегти
Вигляд
Фізичні особи-підприємці з 1 січня платитимуть єдиний соціальний внесок навіть за відсутності прибутку

Президент України Петро Порошенко підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців.

Про це йдеться на офіційному веб-порталі Верховної Ради.

Відповідно до нових норм, вже з 1 січня всі фізичні особи-підприємці мають щомісяця платити єдиний соціальний внесок у розмірі 704 гривні на місяць, навіть якщо не мають прибутку.

 «Дійсно 1 січня 2017 набудуть чинності зміни до Закону України « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування », які вплинуть на правила сплати єдиного соціального внеску ФОПами. На сьогодні і до кінця року зареєстровані ФОПи, які не отримують доходи в звітному місяці, не зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок. Однак з нового року ФОПи, в тому числі і ті, які «показують нулі», повинні платити ЄСВ в розмірі 704 гривні на місяць», — прокоментувала юрист Тетяна Бережна, передає ain.ua.

За її словами, щоб в новому році не платити ЄСВ «з повітря», ФОПам без прибутків потрібно припинити державну реєстрацію як фізичної особи-підприємця до 1 січня 2017 року.

Водночас, у Державній фіскальній службі України відмовились коментувати відповідні зміни до законодавства щодо роботи ФОП, допоки закон не набуде чинності з дня його опублікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зміни щодо роботи ФОП призведуть до тінізації малого бізнесу — юрист.

Більше про:
# ФОП
# податок
Пов`язані новини