Світ

Фотограф Рональдо Шемідт отримав головну премію конкурсу World Press Photo

13 квітня, 2018 10:46
Світ/Фотограф Рональдо Шемідт отримав головну премію конкурсу World Press Photo
Зберегти
Вигляд
Журі міжнародного конкурсу фотожурналістики World Press Photo оголосило переможців 2018 року.

Журі міжнародного конкурсу фотожурналістики World Press Photo оголосило переможців 2018 року.

Свої роботи на конкурс цьогоріч надіслали  фоторепортери та фоторепортерки із 125 країн. Імена призерів публічно назвали на церемонії нагородження 12 квітня у Амстердамі.

Перемогу у головній номінації «Фотографія року» отримав венесуельський фотограф агенції Agence France-Presse Рональдо Шемідт.

На знімку зображений Хосе Віктор Салазар Бальза у вогні під час сутичок протестувальників із поліцією в Каракасі у 2017 році. Салазар загорівся від вибуху бензобаку мотоцикла, герой світлини отримав опіки тіла 1-го та 2-го ступеню.

Цього року фундація змінила підхід до відбору та оголошення переможців.

Першим етапом у лютому стало оголошення списку фіналістів, які далі претендували на отримання нагороди у восьми номінаціях фотоконкурсу — «Проблеми сучасності», «Навколишнє середовище», «Загальні новини», «Довгострокові проекти», «Природа», «Люди», «Спорт» і «Гарячі новини», та чотирьох номінаціях мультимедійних проектів — інтерактивна історія, інноваційна історія, довга та коротка розповіді.

У кожній категорій 14 лютого судді конкурсу визначили трьох номінантів. 15 із 42 номінантів вже раніше отримували нагороди WPF.

У склад цьогорічного журі організатори запросили 9 жінок та 8 чоловіків. Оглядачі The New York Time зазначили, що усі шість фіналістів, які боролись за найвищу нагороду «Фотографія року» — чоловіки.

Однак, голова журі фоторепортерка Магдалена Еррера, запевнила, що за правилами попереднього відбору судді не знали, чиї саме фотографії розглядають, тому визначальне слово не залежало від гендерної приналежності автора чи авторки світлин.

Слід зазначити, що з кожним роком все більше жінок фоторепортерок висвітлюють гарячі новини, в тому числі у зонах військових конфліктів, але проблема гендерної нерівності лишається досі актуальною досі у спільноті фотожурналістів. Жінки склали лише 16 % цьогорічних учасників, які подали заявки на конкурс.

Серед інших переможців:

Перший приз у категорії «Загальні новини» (одиночний знімок), Патрик Браун, Криза Рохінджа

Перший приз у категорії «Загальні новини, Історії», Айвор Прайкетт за серію «Битва за Мосул»​

Перший приз у категорії «Гарячі новини, Історії», Девід Бейкер за серію «Різанина у Лас-Вегасі»

Перший приз у категорії «Люди, Історії», Адам Фергюсон за історію про молодих жінок, викрадених бойовиками Боко Харам

Перший приз у категорії «Люди» (одиночний знімок), Магнус Веннмен, «Синдром смиренності»​

Перший приз у категорії «Довгостроковий проект», Карла Когельман за історію «Я — Вальдфіртель​»

Перший приз у категорії  «Проблеми сучасності» (одиночний знімок), Джеско Дензел

Перший приз у категорії  «Проблеми сучасності, Історії», Хеба Заміс за серію «Заборонена краса»

Конкурс World Press Photo щорічно з 1955 року визначає найкращих у фотожурналістиці і вважається одним з найбільш престижних конкурсів для фотожурналістів.

Український фотограф та фотокореспондент агентства Reuters Гліб Гаранич у 2009 році посів третє місце серед призерів у категорії «Гарячі новини». Журі відмітило його знімок із Горі, зроблений в період російсько-грузинського конфлікту у серпні 2008 року.

Пов`язані новини