Війна / Донбас

«Ми були тут»: фотопроект про військових-ЛГБТ

1 жовтня, 2018 14:44
Війна/Донбас/«Ми були тут»: фотопроект про військових-ЛГБТ
Зберегти
Вигляд
Справжні історії із закритими обличчями та зміненими голосами: в київському арт-просторі Izone відкрили виставку «Ми були тут» про представників ЛГБТ, які служили в зоні бойових дій на Донбасі. Вона триватиме до 7 жовтня.

«Є камуфляж, який носять військові, і є камуфляж, який носять ЛГБТ. Я вирішив поєднати ці камуфляжі в одному проекті. За статистикою лише 5-10 відсотків українців знають хоча б одного відкритого представника ЛГБТ. Відповідно, на військових також це розповсюджується. Це складно, адже люди звикли ховатися й не розповідати про себе нікому. І те, що портрети на цій виставці в більшості випадків анонімні, підтверджує цю думку», — розповідає автор виставки, фотохудожник Антон Шебетко.

«Ми були тут» — це результат резиденції для українських митців, присвяченої видимості ЛГБТ-спільноти, яку фонд «Ізоляція» проводив спільно з Kyiv pride у березні цього року.

Окрім відеоінсталяцій, фотографій та аудіосупроводу до них, тут можна подивитися й інтерв'ю з ветераном батальйону «Донбас» Віктором Пилипенком, який уже після зйомки вирішив публічно розповісти про те, що він гей.

«Показати обличчя солдата, який воював, іншим людям, означає, що я такий, як ви. І там, на війні, ще багато таких, як я», — каже Віктор.

Більше про виставку та її сенси, а також про те, що зашифровано в рекламі в метро — в репортажі Громадського.

/Настя Прокопенко

Більше про:
# Ізоляція
# ЛГБТ
Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти