Справжні історії із закритими обличчями та зміненими голосами: в київському арт-просторі Izone відкрили виставку «Ми були тут» про представників ЛГБТ, які служили в зоні бойових дій на Донбасі. Вона триватиме до 7 жовтня.

«Є камуфляж, який носять військові, і є камуфляж, який носять ЛГБТ. Я вирішив поєднати ці камуфляжі в одному проекті. За статистикою лише 5-10 відсотків українців знають хоча б одного відкритого представника ЛГБТ. Відповідно, на військових також це розповсюджується. Це складно, адже люди звикли ховатися й не розповідати про себе нікому. І те, що портрети на цій виставці в більшості випадків анонімні, підтверджує цю думку», — розповідає автор виставки, фотохудожник Антон Шебетко.

«Ми були тут» — це результат резиденції для українських митців, присвяченої видимості ЛГБТ-спільноти, яку фонд «Ізоляція» проводив спільно з Kyiv pride у березні цього року.

Окрім відеоінсталяцій, фотографій та аудіосупроводу до них, тут можна подивитися й інтерв'ю з ветераном батальйону «Донбас» Віктором Пилипенком, який уже після зйомки вирішив публічно розповісти про те, що він гей.

«Показати обличчя солдата, який воював, іншим людям, означає, що я такий, як ви. І там, на війні, ще багато таких, як я», — каже Віктор.

Більше про виставку та її сенси, а також про те, що зашифровано в рекламі в метро — в репортажі Громадського.

/Настя Прокопенко

Поділитись: