Франція підтримує спроби Польщі збільшити обмеження агропродукції з України — Politico
Франція приєдналася до Польщі у закликах ввести більші обмеження на сільськогосподарську продукцію з України на тлі переговорів про продовження спрощеної торгівлі України з Євросоюзом.
Про це пише Politico з посиланням на трьох європейських дипломатів.
Президент Франції Емманюель Макрон і прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск зустрілися в п'ятницю, 15 березня, під час саміту Веймарського трикутника в Берліні, де вони закликали підтримати Україну у боротьбі з росією.
Крім того, лідери уклали угоду, щоб зблизити позиції Парижа і Варшави напередодні переговорів щодо подолання розбіжностей, які виникли між країнами ЄС і Європарламентом у питанні торгівлі з Україною.
Що передувало?
Єврокомісія запропонувала продовжити лібералізацію торгівлі з Україною, тобто звільнення України від мит, ще на один рік — до червня 2025 року. Вперше такі заходи запровадили у 2022 році, щоб допомогти економіці України на тлі війни.
13 березня Європейський парламент розглянув цю пропозицію, але вирішив, що до неї треба внести ще правки. Зокрема, євродепутати закликають посилили гарантії для аграріїв ЄС у разі «сплеску» української продукції. Отже, пропозиція повернулася на етап переговорів з Єврокомісією.
Як пише Politico, пропозиція Єврокомісії передбачала, що весь український імпорт до ЄС залишається вільним від мит, але імпорт деяких товарів з України — цукру, м’яса птиці та яєць — буде обмежений на рівні з 2022 та 2023 років. Лише Польща, Угорщина та Словаччина тоді проголосували проти продовження, а Болгарія утрималася.
Тепер, за словами трьох співрозмовників Politico, Франція приєдналася до цього табору меншини на чолі з Польщею, який наполягає на подальших обмеженнях українського імпорту до ЄС. Так, вони пропонують додати обмеження на різні зернові культури та мед, а також продовжити базовий період для розрахунку цих обмежень на рік, щоб вони охоплювали період 2021-2023 років.
Як зазначає видання, поправки, ухвалені Європарламентом, подав близький соратник премʼєр-міністра Польщі Дональда Туска, правоцентристський депутат Анджей Галіцький з «Європейської народної партії».
Єврокомісія оцінює, що такі зміни в угоді про спрощення торгівлі коштуватимуть Україні 1,2 мільярда євро доходів від торгівлі — стверджують два дипломати, з якими спілкувалося Politico,
«Це величезне скорочення для країни, яка потребує всієї можливої допомоги», — сказав один із дипломатів.
Співавторка: Дар'я Головко
- Поділитися: