Франція виробить для України 78 артилерійських установок Caesar — міністр

Ілюстративне фото. Французькі артилеристи ведуть вогонь із САУ Caesar по долині Середнього Євфрату в Сирії, грудень 2018 року
Ілюстративне фото. Французькі артилеристи ведуть вогонь із САУ Caesar по долині Середнього Євфрату в Сирії, грудень 2018 рокуWikimedia / Mikki Sprenkle 

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню анонсував виробництво 78 самохідних артилерійських установок Caesar для України.

Про це Лекорню сказав в інтерв'ю Le Parisien.

Франція має потужності виготовити 78 САУ «Цезар» для України у 2024 та на початку 2025 років. Шість із них, оплачені Україною, будуть доставлені найближчими тижнями. На решту 72 мають знайти колективне фінансування.

Міністр Лекорню заявив, що в період з лютого 2022 року до кінця 2023 року Франція поставляла в Україну 2000 снарядів на місяць, а з січня буде 3000 снарядів на місяць. Окрім того, з січня 2024-го Париж буде доставляти Україні близько 50 ракет класу «земля-повітря» A2SM щомісяця до кінця року.

У Франції також запускають «артилерійську коаліцію», яка має на меті зміцнити можливості України проти росії. Цю коаліцію очолюють Франція та США, вона діє в межах Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн».

Відповідаючи на критику щодо допомоги України, Лекорню закликав розрізняти обіцянки та фактичні постачання.

«Деякі країни з політичних причин зробили багато заяв. Гордість Франції полягає в тому, що все, що обіцяно, виконується, і все, що виконується, працює», — сказав він. Зокрема Лекорню згадав про Німеччину, яка «відмовляється постачати Taurus» — ракети, які «змінюють правила гри».

Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц у коментарі журналістам казав, що деякі країни не надсилають стільки зброї, скільки могли б. Шольц заявив, що заплановані постачання зброї від більшості країн-членів ЄС надто малі та закликав підрахувати та порівняти військові постачання до України. Європейська служба зовнішніх справ (ЄСЗС) має представити результати відповідного аудиту до саміту лідерів ЄС 1 лютого.

За даними Кільського інституту, який підраховував військову допомогу Україні з даних у відкритому доступі, Німеччина є другим найбільшим донором військової допомоги 2023 року після США, виділивши Україні 17,1 млрд євро. За нею йшла Велика Британія з 6,6 млрд євро, а також північні та східні країни ЄС. Франція внесла лише 0,54 млрд євро, Італія — 0,69 млрд євро, а Іспанія — 0,34 млрд євро.