Влада Франції передала Єгипту другий десантний корабель класу Містраль, який початково будувався для Росії. Про це повідомляє  Ouest-France.

Другому кораблю в Єгипті присвоїли ім'я Анвара аль-Садата, в честь єгипетського президента.

Перший корабель був переданий Єгипту 2 червня. Французька влада передала Єгипту перший корабель-вертольотоносець «Містраль». Він офіційно отримав назву «Гамаль Абдель Насер» (на честь другого президента Єгипту). У церемонії підняття прапора взяли участь десятки єгипетських морських офіцерів, які нещодавно пройшли навчання з управління «Містралями» у французьких офіцерів.

Росія і Франція підписали контракт на поставку «Містралів» в 2011 році. У вересні 2014 року президент Франції Франсуа Олланд заявив, що терміни виконання контракту заморожуються через російську агресію по відношенню до України.

Потім Париж оголосив про розірвання контракту. Угода про врегулювання спору щодо угоди було підписано 5 серпня 2015 року.

23 вересня стало відомо, що Франція продасть Містралі Єгипту.

За даними Міноборони Франції, вартість придбання Єгиптом двох «Містралів» склала близько 950 мільйонів євро. Зокрема, фінансування частково взяла на себе Саудівська Аравія.

Нагадаємо, у серпні 2015 року Росія і Франція домовилися про розрив контракту на поставку двох вертольотоносців «Містраль». Тому кораблі залишилися у власності Франції.

 

Поділитись: