Війна

Франція закликає до термінової зустрічі Радбезу ООН через Алеппо

Війна/Франція закликає до термінової зустрічі Радбезу ООН через Алеппо
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро закликав про термінову зустріч Ради Безпеки ООН для обговорення ситуації навколо Сирійського міста Алеппо, зруйнованого війною

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро закликав про термінову зустріч Ради Безпеки ООН для обговорення ситуації навколо Сирійського міста Алеппо, зруйнованого війною. Про це повідомляє Reuters.

«Більш ніж будь-коли, нам необхідно терміново покласти край бойовим діям і дозволити гуманітарній допомозі безперешкодно дістатися міста», — заявив Еро.

Французьке дипломатичне джерело видання повідомило, що Еро і його німецький колега обговорять ситуацію навколо Алеппо з міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим на полях зустрічі в Мінську 29 листопада, на якій вирішуватиметься питання миру на сході України.

Сирійська урядова армія та її союзники оголосили про початок захоплення великого району східного Алеппо, утримуваного повстанцями. Прискорення нападу загрожує придушити опозицію в її найважливішій цитаделі.

Захоплення східного Алеппо буде найбільшою перемогою президента Сирії Башара аль Асада від початку антиурядового повстання у 2011 році, яка дозволить відновити контроль над містом, окрім курдської частини, яка з ним не бореться.

Повернення Алеппо урядовим силам зміцнить владу Асада над основною частиною населення західної Сирії, де він та його союзники сконцентрували свої військові зусилля.

Франція, як головний захисник сирійської опозиції, готова скликати у грудні зустріч представників держав, налаштованих проти Асада, в тому числа США, Саудівської Аравії і Туреччини.

Раніше повідомлялося, що 27 листопада сирійська урядова армія захопила район Масакін-Анано у східній частині Алеппо.

Наступного дня урядові сили Сирії захопили ще два райони Алеппо — Джабал-Бадро і Баадін.

В результаті бомбардування Алеппо сирійськими та російськими військовими повітряними силами, 46 людей загинуло та 325 отримали поранення.

Пов`язані новини