Світ

Франція збирається збільшити оборонні витрати після заклику Трампа

8 лютого, 2018 11:27
Світ/Франція збирається збільшити оборонні витрати після заклику Трампа
Зберегти
Вигляд
Уряд Франції підготував законопроект, згідно з яким військові витрати збільшаться на 40% до 2025 року.

Уряд Франції підготував законопроект, згідно з яким військові витрати збільшаться на 40% до 2025 року.

Про це повідомляє телеканал France 24.

У документі ідеться, що витрати на армію зростуть з € 34,2 млрд у 2018 році до € 50 млрд у 2025 році. Так, в законопроекті передбачено щорічне нарощування витрат на € 1,7 млрд, а з 2023 по 2025 рік — на € 3 млрд.

Велика частина коштів піде на заміну і модернізацію військової техніки. Французька влада хоче провести масову заміну літаків, кораблів, бронетранспортерів, а також значно освіжити ядерний арсенал. Крім цього кабмін планує поліпшити умови матеріального забезпечення військовослужбовців.

Як уточнює телеканал, дані заходи дозволять Франції досягти потрібних показників по відрахуваннях до НАТО, про що раніше попросив президент США Дональд Трамп. Зараз внесок Франції становить 1,82% ВВП, після прийняття законопроекту він досягне необхідних 2% ВВП на потреби Північноатлантичного альянсу.

У травні 2017 року рамках позачергового саміту НАТО Дональд Трамп закликав партнерів по альянсу підвищити свої витрати на оборону.

За словами американського президента, 23 з 28 держав-членів «не платять за свою оборону те, що повинні, і це нечесно щодо американських платників податків». Він підкреслив, що в сукупному військовому бюджеті країн НАТО було б на $ 119 млрд більше, якби всі виконували свої зобов'язання. У свою чергу канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала, що всі члени НАТО, у тому числі ФРН, вже взяли на себе зобов'язання досягти цільового показника в 2% до 2024 року.

Пов`язані новини