Україна може бути новим «Ельдорадо» для Європи, бо має якісні людські та природні ресурси. Про це в ефірі Громадського ТБ сказав Люк Дер'єп, французький бізнесмен, який багато працює в Україні.

За словами Дер'єпа, порівняно з іншими країнами світу, в Україні є чимало освічених людей, які здатні розвивати та пропонувати нові рішення. Вартість робочої сили в Україні сьогодні значно менша, ніж у ЄС, що створює серйозні конкурентні переваги. Дер'єп наводить приклад українського підприємства, яке виготовляє пластикові вікна: за якістю вони не поступаються європейським, але значно дешевші. Те саме можна сказати про сільське господарство, IT сектор, вироби з деревини та ін.

У сільському господарстві потенціалом є не тільки традиційні кукурудза та зерно, але й ягоди, фрукти чи овочі, які в сучасному світі є дуже складним товаром, що вимагає серйозного менеджменту.

Україна також, порівняно з багатьма іншими країнами, є значно більш диверсифікованою, вважає Дер'єп. Якісні працівники та якісний бізнес не сконцентровані винятково в деяких місцях, їх можна знайти в різних містах та регіонах. Це також створює багато можливостей, говорить він.

Поділитись: