Блокування сайтів указом президента, а не рішенням суду, погіршує ситуацію зі свободою інтернету в Україні, вважають у Freedom House.

Міжнародна правозахисна організація Freedom House та медійні громадські організації закликали українську владу утриматись від блокування сайтіву межах санкцій Ради нацбезпеки та оборони, без дотримання юридичних процедур.

Про це повідомляє Freedom House Ukraine у Facebook.

Наразі заяву підписали громадянські організації «Інститут масової інформації», «Інтерньюз-Україна», «Детектор медіа», «Інститут розвитку регіональної преси», а також Freedom House.

Автори документа вважають, що блокування сайтів указом президента, а не рішенням суду, погіршує ситуацію зі свободою інтернету в Україні.

Організації погодилися з тим, що частина з заблокованих ресурсів розповсюджують дезінформацію і ведуть інформаційну війну проти України.

«Однак при схваленні рішення щодо їх блокування повинні застосовуватися прозорі та пропорційні механізми», — йдеться у заяві.

Крім того, Freedom House нагадала, що у звіті організації «Країни перехідного періоду 2018» у категорії «Незалежні медіа» рейтинг України впав через блокування сайтів і соціальних мереж у 2017 році.

Нагадаємо, Україна заблокувала низку російських сайтів та ресурсів самоназваних «ДНР/ЛНР».

Як стало відомо, електронна платіжна система WebMoney потрапила до списку антиросійських санкцій Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України.

Нагадаємо, Рада нацбезпеки і оборони 2 травня запровадила санкції щодо юридичних та фізичних осіб, пов’язаних із так званими «виборами» в анексованому Криму.

Порошенко підписав відповідний указ про введення санкцій проти Росії 18 травня.

/Павло Калашник

Поділитись: