Україна має проблеми з корупцією, правосуддям, свободою преси і є державою з перехідною/гібридної політичною системою.

Про це йдеться в щорічному дослідженні розвитку демократії в країнах перехідного періоду Nations in Transit-2016, яке опублікувала міжнародна правозахисна організація Freedom House.

Згідно результатів дослідження, Україна посіла 18 місце з 29 можливих у рейтингу розвитку демократії серед пост-комуністичних країн. В ході дослідження країни розглядалися за 7 критеріями: процес виборів, розвиток громадянського суспільства, свобода ЗМІ, рівень демократії центрального уряду, рівень демократії місцевого управління, незалежність і робота системи правосуддя і корупція.

Правозахисники визначили, що найбільшими проблемами в Україні залишаються високий рівень корупції, слабкість правових інститутів. Зокрема, стан боротьби з корупцією, свободи ЗМІ та правосуддя в Україні експерти оцінили на рівні 2013 року.

Згідно з прогнозом, найближчі роки Україна буде стикатися з загрозами територіальної цілісності через агресію Росії і нестабільність своїх національних демократичних інститутів. Експерти також прогнозують, що «складну кризу, швидше за все, пройдено, і країна буде мати більше простору для здійснення реформ і стимулювання економічного відновлення».

Зауважимо, що рейтинг очолили Естонія, Словенія і Латвія, які визнані країнами з сталою демократичною системою, найгірші показники – у країн з авторитарною політичною системою: Росії та країн-колишніх членів СРСР (Таджикистан, Казахстан, Білорусь, Азербайджан, Туркменістан, Узбекистан).

Згідно звіту огранізації за 2015 рік, Україну було віднесено до країн із частково свободною пресою.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile