УКРАЇНА

ФСБ планує тримати політв’язня Умерова в психлікарні до 7 вересня — адвокат

УКРАЇНА/ФСБ планує тримати політв’язня Умерова в психлікарні до 7 вересня — адвокат
Зберегти
Вигляд

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова продовжують утримувати в психіатричній лікарні в окупованому Криму. При цьому, ніяких експертиз із ним вже не проводять.

Про це повідомив адвокат Умерова Ніколай Полозов у Фейсбук.

«Щойно відвідав Ільмі Умерова в психіатричній клініці, де вже два тижні його незаконно утримують для проведення «стаціонарної психіатричної експертизи». Стан здоров'я стабільний. Увага, прикута до його персони, змушує адміністрацію установи уважно ставитися до його здоров'я», — сказав він.

В той же час, Полозов відзначив, що Умеров раніше був виписаний з кардіологічного відділення клінічної лікарні і не долікувався. А у психіатричному стаціонарі умов для такого лікування немає.

«Самі експертні дії з Ільмі Умеровим вже не проводяться і чим це зумовлено його подальше перебування в стаціонарі, крім амбіцій ФСБ, російської влади, ніким не пояснюється. Також Умерова сьогодні відвідав оперативник ФСБ Шевченко (раніше співробітник СБУ). З його слів, Ільмі Умерова збираються утримувати там до 7 вересня», — повідомив адвокат.

Адвокат додав, що захист направить ще ряд клопотань слідчого ФСБ, спрямованих на негайне звільнення Умерова.

«З огляду на міжнародний суспільно-політичний резонанс, пов'язаний з незаконними діями російської влади в Криму щодо Ільмі Умерова, я закликаю владу України більш рішуче висловитися і діяти в цьому питанні», — додав адвокат. 

Нагадаємо, родина Умерова закликає збільшити тиск на Росію.

Нагадаємо,  у травні в анексованому Криму російській слідчі порушили проти Ільмі Умерова справу за статтею «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії».

11 серпня в анексованому Криму суд задовольнив клопотання слідчого про приміщення заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова в станціонар для проведення судово-психіатричної експертизи.  

Пов`язані новини