Життя

ФСБ вимагає від художника Павлєнского $7,2 тис. за підпалені двері

Життя/ФСБ вимагає від художника Павлєнского $7,2 тис. за підпалені двері
Зберегти
Вигляд

ФСБ Росії подала цивільний позов проти художника Пєтра Павлєнского у справі про підпал дверей будівлі ФСБ на Лубянській площі у Москві, пише «Медиазона».

Як зазначається, потерпіла сторона оцінила збиток від підпалених дверей у 481,5 тисяч рублів (близько 7,2 тис. доларів).

Представник потерпілої сторони, начальник юридичного відділу військової частини № 55002 ФСБ Дмітрій Казаков розповів, що така сума збитку була заявлена ​​при дізнанні, звідси і сума позову. Адвокат Павлєнского Ольга Дінзе уточнила, що позов був заявлений тільки у п’ятницю.

Нагадаємо, вночі 9 листопада 2015 Павлєнскій облив бензином двері будівлі ФСБ на Луб'янській площі Москви і підпалив її. Незабаром після цього він був затриманий, а наступного дня Таганський суд Москви санкціонував його арешт.

Спочатку Павлєнского звинуватили у вандалізмі за мотивами ідеологічної ненависті, але пізніше його дії були перекваліфіковані в пошкодження об'єкта культурної спадщини. Слідство і запрошені ним експерти вважають, що будівля ФСБ на Луб'янці має історичну та культурну цінність, оскільки в 1930-х роках «в будівлі містилися під арештом видатні діячі культури».

Сам Павлєнській оскаржив свій арешт в ЄСПЛ.

Пов`язані новини