Російська ФСБ в анексованому Криму повідомила про затримання місцевого жителя, який нібито є бійцем кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджіхана (батальйон «Аскер»).

Російська спецслужба стверджує, що затриманий 1994 року народження приєднався до батальйону в 2016 році і пройшов там «підготовку із поводження зі стрілецькою зброєю».

ФСБ показала відео затримання чоловіка, проте на ньому закрите його обличчя. Імені затриманого силовики також не назвали. Зазначається, що його підозрюють «в участі у діяльності незаконного збройного формування».

Командир батальйону «Аскер» Ленур Іслямов наголосив, що не знає затриманого, бо той не брав участі в діяльності батальйону.

Нагадаємо, зранку 23 січня ФСБ прийшла з обшуками до сім’ї кримських татар. Російське агентство ТАСС повідомляло, що силовики обшукують двох учасників добровольчого кримськотатарського батальйону «Аскер».

11 січня в анексованому Криму російські силовики прийшли з обшуками до трьох кримських татар.

У грудні силовики ФСБ прийшли з обшуками до кримського татарина Алі Османова. Шукали зброю та вибухівку.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.

Поділитись: