У 2018 році футбольні клубі витратили на переходи гравців-чоловіків 7 мільярдів 30 мільйонів доларів, на трансфери жінок — 0,6 мільйона.

Про це йдеться у доповідях Міжнародної федерації футболу (ФІФА). Організація вперше розділила доповідь на дві частини, присвячені окремо спортсменам чоловікам і жінкам.

Вперше трати футбольних клубів на футболістів перевищили за рік 7 мільярдів. Цей показник на 10,3% більше, ніж у 2017 році.

Загалом ФІФА зареєструвала 16 533 переходи футболістів з одного клубу в інший. Найбільш затребувані гравці — бразильці (1753 переходи), аргентинці (891) та британці (693).

Лише 31 клуб здійснив трансфер на суму понад 50 мільйонів доларів, проте на ці клуби приходиться понад половина усіх витрат. 78,2% із загальних 7 мільярдів доларів прийшлися на трансфери між клубами Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА).

Найбільш позитивний баланс між доходами і витратами мають французькі клубі — плюс 467,2 мільйона доларів. Найгірший баланс у клубів з Англії — мінус 1,05 мільярда доларів.

Як зазначили у ФІФА, в 2018 році вперше трансфери жінок-футболісток оброблялися міжнародною системою організації. Загалом на переходи футболісток у минулому році витратили 0,6 мільйона доларів.

«Це свідчить про те, що ринок професійних гравців-жінок все ще перебуває на початковій стадії», — зазначає ФІФА.

За даними організації, у 2018 році клуби здійснили 696 трансферів футболісток, в кожній п’ятій угоді брала участь спортсменка зі США.

Як повідомлялося, Мадридський «Реал» заробив €750,9 млн і очолив рейтинг європейських клубів за рівнем доходу. До першої трійки увійшли каталонська «Барселона» та англійський «Манчестер Юнайтед».

Поділитись: