Два престижні американські виші — Гарвардський університет і Масачусетський технологічний інститут (МІТ) — подали до суду на адміністрацію Дональда Трампа, оскільки та своїм рішенням фактично відмовила іноземним студентам у праві перебувати на території США.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Гарвард та МІТ просять суд вивести іноземних студентів з-під дії нових візових правил. Ідеться про рішення Білого дому від 6 липня, відповідно до якого студентів-іноземців, що навчаються в американських вишах, позбавлять студентської візи, якщо ті з наступного навчального року навчатимуться виключно в онлайнформаті.

Саме до онлайнового режиму роботи перейшла більшість закладів освіти у США через епідемію коронавірусу. Таким чином, іноземним студентам, які зараз перебувають у США, можуть не продовжити студентську візу, а отже — депортувати навіть попри те, що вони навчаються в американському виші.

Як зазначає The New York Times, рішення адміністрації Трампа також може призвести до скорочення кількості вступників до закладів вищої освіти у США в наступному навчальному році. Утім нові візові правила ще мають бути затверджені до кінця липня, уточнює видання.

Раніше, нагадаємо, через пандемію коронавірусу надання стандартних візових послуг в усіх посольствах і консульствах США тимчасово призупинили. При цьому американських громадян продовжили обслуговувати.

Поділитись: