Світ / США

Газета WP заявила, що президент США приховує деталі розмов з Путіним: Трамп заперечує

The Washington Post
Світ/США/Газета WP заявила, що президент США приховує деталі розмов з Путіним: Трамп заперечує
Зберегти
Вигляд
Американська газета The Washington Post повідомила, що президент США приховує деталі своїх перемовин з президентом Росії Володимиром Путіним — сам Трамп це заперечує.

Інформацію про приховування розмов газета The Washington Post отримала від колишніх державних посадовців.

 WP зазначила, що після розмови з Путіним у 2017 році (у Гамбурзі) президент США намагався отримати записи свого перекладача й дав йому вказівку — не обговорювати почуте з іншими посадовцями адміністрації.

Американські чиновники дізналися про таку вказівку після того, як запросили в перекладача додаткову інформацію про переговори.

За інформацією WP, така вказівка Трампа насправді є частиною «ширшої моделі», якою президент США захищає свої контакти з Путіним.

Також у 2018 році на переговорах у Гельсінки Трамп не взяв з собою нікого, окрім перекладача — у Білому домі кажуть, що не бачили жодної стенограми із зустрічі.

Джерела газети зазначили, що навіть у секретних документах немає докладної інформації про п'ять особистих зустрічей Трампа з Путіним за останні два роки.

Державні чиновники вказали, що модель роботи Трампа не схожа на інших президентів: помічники попередників чинного президента ділилися докладними записами після зустрічей.

У своєму телефонному інтерв'ю телеканалу Fox News Трамп заперечив приховування розмов з Путіним. Журналістка запитала про перемови з Путіним в Гельскінки 2018 року, на що президент відповів: «У нас була відмінна бесіда. Ми говорили про Ізраїль, про забезпечення безпеки Ізраїлю, про багато інших речей. І це було відмінне обговорення. Я нічого не приховую».

Він також зазначив, що деталі його зустрічем з іншими президентами чомусь нікого не цікавлять, але коли йдеться про Путіна, то запитують: «Про що ви говорили?».

Трамп додав, що американська газета The Washington Post належить мільярдерові Джеффу Безосу і він використовує видання для лобіювання своєї компанії Amazon.

1 грудня президент США Дональд Трамп провів неформальну бесіду з президентом Росії Володимиром Путіним на саміті «Великої двадцятки» в Буенос-Айресі (Аргентина). На початку цього саміту американський президент не привітався з Путіним

Свою офіційну зустріч з президентом Росії Трамп скасував, «виходячи з того, що кораблі та моряки не повернуті з Росії в Україну».

Пов`язані новини