Генерал Міллі: США не планують надавати Україні ATACMS, ракети можна замінити безпілотниками
Голова Обʼєднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що наразі США не планують передавати Україні ракети великої дальності ATACMS. Натомість він пропонує замінити ці ракети ударними безпілотниками.
Про це Міллі розповів в інтерв’ю американському виданню про оборону та безпеку Defense One.
За його словами, США самі мають відносно «небагато ATACMS», а тому країна має підтримувати власні запаси такої зброї.
Окрім того, Міллі назвав можливості ATACMS «трохи перебільшеними».
«ATACMS робить один постріл, тоді як GMLRS, відразу шість. Радіус дії ATACMS більший, але є інші системи, які можуть забезпечити ту ж далекобійність», — пояснив він.
Генерал вважає, що альтернативою ATACMS можуть стати, наприклад, ударні безпілотні літальні апарати.
А втім, Міллі зазначив, що не передавати українцям ATACMS — це політичне рішення керівництва США, яке може змінитися в майбутньому.
Чим важливі ракети ATACMS?
ATACMS — американська балістична ракета малої дальності. Її можна встановлювати на установки M270 MLRS (2 ракети) або HIMARS (1 ракета), які вже має Україна.
Досі Україні для систем HIMARS передавали високоточні реактивні снаряди GMLRS з дальністю ураження до 80 км. Але ATACMS може вражати цілі до 300 км, що значно розширить можливості українських військових атакувати бази окупантів у тилу.
Україна неодноразово просила США передати далекобійні ракети ATACMS.
У вересні видання The Wall Street Journal повідомляло, що Україна запитувала у США та їхніх союзників нові постачання озброєнь, зокрема далекобійні ракети ATACMS, для продовження контрнаступу.
А в жовтні CNN із посиланням на джерела писало, що українська сторона, намагаючись переконати адміністрацію президента США Джо Байдена, просила надати ракети ATACMS з умовою погоджувати цілі для них.
Адміністрація президента Джо Байдена раніше відмовилася надавати ракети ATACMS через побоювання, що ЗСУ можуть вдарити ними по території росії та нібито цим спровокувати ескалацію війни.
- Поділитися: