Генсек НАТО про успіхи України на морі: Ще кілька місяців тому мало хто вірив, що таке можливо

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс СтолтенбергAP Photo / Olivier Matthys

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відзначив успіхи українців на морі та наголосив, що ще кілька місяців тому мало хто вірив, що таке можливо.

Про це він сказав під час на брифінгу у Брюсселі.

«Українцям вдалося завдати великих утрат Чорноморському флоту рф. Вони змогли витіснити флот росії із західної частини Чорного моря. І це суттєве досягнення та велика перемога для українців. Той факт, що вони змогли відкрити коридор для експорту, — мало хто вірив, що таке можливо, ще кілька місяців тому», — сказав Столтенберг.

Він додав, що це показує рівень навичок і компетентності української армії, оскільки є насамперед результатом їхньої роботи.

За словами генсека НАТО, це також посилює оптимізм союзників щодо військових спроможностей ЗСУ.

«Ми всі розчаровані тим, що торішній контрнаступ не досяг більшого успіху. Але треба пам’ятати, що хоча лінія фронту не змістилася, Україна змогла атакувати далеко за лінією фронту й на землі, руйнуючи важливі потужності, зокрема російські літаки та російський флот», — сказав Столтенберг.

Що передувало?

Уранці 14 лютого українські розвідники повідомили про потоплення російського великого десантного корабля «Цезарь Куников» у Чорному морі. Для цього вони використали ударні морські дрони Magura V5. Судно дістало критичні пробоїни лівого борту й почало тонути.

Великий десантний корабель «Цезарь Куников» проєкту 775 ― одне з найновіших російських суден. Корабель міг вміщати 87 членів екіпажу на борту.

росія використовувала це судно, зокрема, в російсько-грузинській війні (2008 рік), воно також забезпечувало сирійську армію (2015 рік). Цезар Куніков, ім'ям якого назвали корабель, був російським офіцером. Він помер рівно 81 рік тому — 14 лютого 1943 року.

Це не перший потоплений українцями великий десантний корабель росіян. З початку великої війни Сили оборони також потопили ВДК «Новочеркасск» у порту Феодосії, «Саратов» — у порту Бердянська, пошкодили ВДК «Минск» у доці Севастопольського морського заводу та ВДК «Оленегорский Горняк» у бухті Новоросійська.

Співавтор: Іван Д'яконов