Голова компанії Disney Роберт Айгер на червоній доріжці під час світової прем’єри «Короля лева» у театрі «Долбі» в Голлівуді, Каліфорнія, США, 09 липня 2019 року
Фото:

 EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Глава Disney Роберт Айгер, який очолював компанію з 2005 року, йде з посади. Його місце займе Боб Чапек, який досі відповідав за парки розваг Disney.

Про таке рішення 25 лютого оголосила рада директорів компанії.

За період правління Айгера Disney стала найбільшою компанією в Голлівуді. У 2006 році вона придбала Pixar за 7,4 мільярда доларів, у 2009 році Marvel за 4 мільярди доларів, у 2012 Lucasfilm за 4,06 мільярда, а в 2019 закрила найбільшу угоду в історії Голлівуду, придбавши активи 20 Century Fox за 71,3 мільярда доларів. Також за керівництва Айгера компанія запустила стрімінговий сервіс Disney+. Він з’явився у листопаді 2019 року і зараз користуються 26,5 мільйона підписників.

Айгер пояснив, що рішення не було спонтанним — він уже кілька місяців планував покинути пост глави компанії. Він вважає, що саме зараз — після успішного запуску Disney+ та найбільшої угоди з 21st Century Fox — найкращий час, щоб змінити главу.

Айгер не йде з Disney до закінчення контракту — 31 грудня 2021 року, він буде виконавчим директором, вводитиме Чапека у курс справ і займеться «творчим розвитком» компанії. 

«Я твердо впевнений у Бобі та з задоволенням чекаю на найближчі 22 місяці спільної роботи, поки він буде звикати до нової ролі і глибше знайомитися з багатогранними глобальними бізнесами Disney, тоді як я зосереджуся на творчих завданнях компанії», — сказав Айгер у коментарі Deadline. 

Чапек зі свого боку заявив, що поділяє прагнення Айгера до творчої досконалості, технологічних інновацій і міжнародного розширення, тому має намір продовжити лінію попереднього керівника.

Чапек працює в Disney з 1993 року. На початку роботи в компанії він займався введенням і виведенням мультфільмів з ринку, забезпечуючи тим самим регулярні продажі DVD і Blu-ray. Потім він очолив дистрибуцію Walt Disney Studios, після чого займав пост президента по споживчих товарів. В останні роки Чапек був президентом Walt Disney Parks and Resorts і очолював відділ компанії, який відповідає за парки розваг.

The New York Times пише, що до кінця 2021 року Айгер, як і раніше, очолюватиме раду директорів Disney, перед якою буде звітувати Чапек.

Поділитись: