Глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу пропонує висилати з країни заробітчан з України, які порушили правила самоізоляції і не перебували у ній протягом 14 днів.

Про це пише портал ERR.

«Іноземці, які порушили закон, повинні бути вислані, а накладені на них штрафи потрібно стягнути», — зазначив міністр. 

За словами Рейнсалу, для того, щоб кількість таких випадків не збільшувалася, держава повинна мати можливість контролювати і карати порушників. Він додав, що існує не так багато обмежень, пов'язаних з коронавірусом, відтак до них потрібно ставитися серйозно.

Зазначається, що під час перевірки правоохоронцями і прикордонниками з’ясувалося, що частина українців, які прилетіли у Таллінн 21 липня спецрейсом на роботу, порушили правила самоізоляції. 

За те, що потрібно карати українських заробітчан, а також їхніх роботодавців, які порушують правила карантину, повідомив і міністр внутрішніх справ Естонії Март Гельме.

«Поведінка деяких (естонських — ред.) роботодавців та іноземних працівників (українців — ред.) така безвідповідальна, що може заподіяти великої шкоди компаніям, не пов'язаним з їхньою сферою діяльності, і всьому народу, якщо ми знову почнемо запроваджувати обмеження», — сказав Гельме.

Зазначимо, умовою в'їзду українців до Естонії є обов'язок роботодавця організувати їхню самоізоляцію. За її порушення передбачені різні санкції. Іноземця можна вислати з Естонії, покарати роботодавця штрафом до 32 000 євро або навіть порушити кримінальну справу.

Поділитись: