Державний секретар США Майк Помпео та міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас обговорили взаємодію між своїми країнами у зв’язку російською збройною агресією, в тому числі, в Україні.

Про це йшлося на зустрічі Помпео та Мааса в Берліні, повідомляє «Голос Америки».

«У світлі практики російської збройної агресії сподіваємось, що німецький уряд зробить кроки, домовлені в рамках Уельської домовленості зі зміцнення підтримки НАТО», — заявив Помпео.

Своєю чергою, Маас підкреслив важливість співпраці Німеччини та США, зокрема, що стосується України, і розповів про підсумки свого візиту до Києва.

«Багато конфліктів та викликів, які постають перед нами, можуть бути вирішені лише в координації та співпраці з нашими американськими друзями, і ми маємо намір так робити», — наголосив Маас.

«Це справедливо стосовно України», — додав він.

Крім того, Маас зауважив, що під час свого візиту до Києва цього тижня він «дуже чітко висловився і заявив, що новий президент та новий уряд заслуговує на нашу повну підтримку у продовженні реформаторського курсу України, і що ми працюємо з іншими країнами «Великої Сімки» над досягненням цієї мети».

«На тепер дуже важливо слідкувати за подіями в України. Це також справедливо для Мінського процесу. Тут потрібен прогрес. Ми подолали перешкоди тут і хочемо якомога швидше встановити співпрацю на різних рівнях, в «нормандському форматі» або на інших рівнях», — сказав політик.

Водночас, Маас наголосив на необхідності для Росії «негайно зробити конструктивні кроки — не лише стосовно України, однак, стосовно України насамперед».

Також під час зустрічі представники двох держав обговорили питання міжнародної політики стосовно і таких країн як Китай, Іран та Венесуела.

Нагадаємо, Міністри закордонних справ Німеччини та Франції Гайко Маас та Жан-Ів Ле Дріан зустрілися з президентом Володимиром Зеленським

Поділитись: