Главою Європарламенту стала депутатка з Мальти Роберта Мецола. Вона наймолодша голова органу і третя жінка на цій посаді

Нова президентка Європарламенту Роберта Мецола під час промови у Страсбурзі, 18 січня 2022 року
Нова президентка Європарламенту Роберта Мецола під час промови у Страсбурзі, 18 січня 2022 рокуAP Photo / Jean-Francois Badias

Новою главою Європейського парламенту 18 січня обрали депутатку з Мальти, 43—річну Роберту Мецолу. Вона стала першою за останні 20 років жінкою на цій посаді.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Обрання нового президента не пов'язане зі смертю попереднього очільника Європарламенту Давида Сассолі. У 2019 році його обрали на половину парламентського терміну, тобто на 2,5 року. Тож у січні 2022-го він повинен був скласти повноваження і тоді мали відбутися нові вибори.

Роберта Мецола була віцепрезиденткою Європарламенту за правління Сассолі. 18 січня 705 європейських депутатів обирали нового президента. 458 голосів віддали саме за Мецолу. До речі, 18 січня політикиня святкує свій день народження.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже привітав Мецолу з обранням на посаду. Також її привітала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Що відомо про нову президентку Європарламенту?

Роберта Мецола стала наймолодшою очільницею Європарламенту за всю його історію. Також вона третя жінка на цій посаді за 70 років існування органу. Президентками Європарламенту були француженки Сімона Вейль (1979-1982 роки) та Ніколь Фонтен (1999-2001 роки).

Мецола стала депутаткою Європарламенту у 2013 році. Вона була учасницею правоцентристської націоналістичної партії Мальти, а також зі студентства агітувала, щоб Мальта приєдналася до Євросоюзу.

У Європарламенті Мецола була у фракції консервативної Європейської народної партії (EPP). Політикиню критикують за її позицію щодо абортів, вона виступає проти них. До речі, Мальта — єдина країна ЄС, де аборти повністю заборонені.

На новій посаді Мецола керуватиме пленарними засіданнями органу, підтримуватиме порядок під час засідань. Президент також надає слово доповідачам, підписує закони та зазвичай виступає на відкритті самітів ЄС.