Глобальне потепління може вплинути не лише на танення льодовиків, а й на вирощування хмелю, що змінить смак пива.

Про це йдеться в дослідженні доцентки Університету Північної Кароліни Колін Догерті.

Для пива вирощують різні сорти хмелю, які дають різні хімічні сполуки та впливають на кінцевий смак пива. На хімічні сполуки хмелю впливають погодні умови та ґрунт, на якому він росте. Науковиця порівнює це терміном «теруар» у виноробстві, коли місцевість впливає на смак винограду, а плоди впливають на смак вина.

Одним із важливих моментів глобального потепління є те, що теплішим стає не тільки день, а й ніч. Вночі хміль та інші рослини виробляють спеціальні хімікати, які допомагають боротися з бактеріями та іншими загрозами.

Теплі ночі можуть зробити хміль, зокрема вразливішим до шкідників, адже він не встигатиме виробити достатню кількість речовин. Від кількості хімічних сполук також залежить смак хмелю, а отже, і смак пива.

Зміни клімату порушують звичний цикл розвитку рослин, через це зменшується його врожайність, а це вже впливатиме на кінцеву ціну пива.

Доцентка нагадує, що хміль також використовують у медичних препаратах. Через зміни в виробництві хімічних сполук хміль може втрачати свої антибактеріальні, протигрибкові та противірусні властивості.

Що з глобальним потеплінням?

Зміни клімату прискорюються по всьому світу. У липні Всесвітня метеорологічна організація ООН спрогнозувала, що впродовж найближчих п'яти років у світі потепліє на 1,5°C у порівнянні з доіндустріальним рівнем температури. Клімат стане сухішим, це може вплинути на врожайність.

Науковці вже заявляли, якщо середня температура на планеті підвищиться на 2 градуси, це знищить половину регіонів, придатних для виноробства.

Через глобальне потепління також дуже швидко тануть льодовики, що загрожує мільйонам людей. Адже через підвищення рівня океану під воду можуть піти сотні прибережних міст.

Поділитись: